Металург со Пролет се загреа за Спачва

Металург го совлада Т. Пролет 36-30 на последната проверка пред саботниот натпревар со СпачваПоследната проверка на Металург пред дуелот со Спачва во првото коло од квалификациите за Лига Европа беше успешна. 
Металург и Т. Пролет ги вкрстија копјата, а Металург славеше 36-30 на меч што се играше во три третини од по 25 минути.

Израмнето било во првите 15 минути, потоа Металург се одвоил на 6-7 гола предност, па Т. Пролет успеал да намали и по 60 минути да биде 29-25. Во последните 15 минути одново Металург ја вратил разликата на плус шест за конечни 36-30.  

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk