Шведски тренер за Ростов на Дон

Рускиот шампион Ростов на Дон на почетокот на сезоната изненадувачки остана без тренер откако нивниот пански стручњак Мартин Амброс реши да остане дома. Сега се на прагот да назначат нов Откако Мартин Амброс замина, Ростов се обиде да ја договори Хеле Томсен, тренер од Данска то се прослави како селектор на Холандија. Не успеа, Ковид 19, наводно, ја испрати Данката во Турција, а Ростов продолжи да бара.

Утрово шведските ракометни новинари дувнаа во фанфарите. Пер Јохансон, шведски стратег кој главно функционира на релација Букурешт - Подгорица би требало да е новиот тренер на Ростов. Јохансон во моментов е слеектор на Црна Гора, до неодамна асистент во ЧСМ Букурешт. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk