ФОТО+ВИДЕО: Ѕирнете во соблекувалната на Веспрем

Корона паузата во унгарија беше искористена и за реновирање, па така Веспрем денеска се пофали со новите соблекувални. Веспрем со текот на годините израсни во вистински ракометен гигант. Навистина во нивната витрина недостасува оној највредниот трофеј, но организациски клубот држи ниво што е недостижно за многу европски клубови. 
Корона паузата ја искористија да реновираат „по дома“, а денеска клубот им ја претстави на играчите и на пошироката јавност новата домашна соблекувална. Погледнете како изгледа оваа просторија во ракометниот клуб Веспрем. 


 

Галерија

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk