Седлоска се сели во Локомотива

Македонската ракометарка, следната сезона ќе  носи дрес на хрватска екипа.Македонската ракометарка, Андреа Седлоска (17) која има и репрезентативно педигре, а игра на позиција лев бек, следната сезона ќе настапува во шампионатот на Хрватска. Седумнаесетгодишната Седлоска која беше играч на Вардар, се сели во екипата на Локомотива, тим што со години назад се трка со Подравка за најдобра екипа во Хрватска. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk