Одложена и Азиската Лига на шампиони

Пет натпреварувања од меѓународен каракер се одложени и во АзијаГлобалната пандемија продолжува да ги руши плановите на ракометните клубови и федерации низ целиот свет. Најново е што и Азиската Федерација (АХФ) одложи пет натпреварувања од меѓународен карактер, меѓу кои се и Азиската Лига на шампиони во машка и женска конкуренција. 

Азиската Клупско првенство во женска конкуренција ќе се одржи во Алмата, Казахстан во првата половина на април, а машката ЛШ ќе се игра во С. Арабија, во Џедах, во втората половина на јуни. 

Нови термини има и за кадетското и јуниорско првенство на Азија, како и за кадетското првенство во ракомет на плажа.  

Галерија

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk