Динар на помош во Монпеље

Легендарниот тренер на Монпеље, ќе добие помош од уште една француска ракометна легендаПатрис Канаје, тренерот што го води Монпеље цели 26 години, летово побара помош и ќе ја добие од Дидие Динар. 
Динар е се уште актуелен селектор, односно има договор со француската федерација до 31 август. Тој е веќе заменет со Гијом Жил, некогашниот соиграч од репрезентацијата и моментално е без клуб. 

Канаје реши со еден удар да убие две муви. И за себе си обезбеди квалитетна помош во следните 6 недели, а и му излезе во пресрет на Динар и тоа на достоинствен начин, без да се чепне по егото на некогаш најдобриот светски дефанзивец и да биде врамено како помошник или асистент... 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk