Грузиско засилување за Куманово

ЖРК Куманово во обидот да стигне до својата прва шампионска титула се засили со ракометарка од ГрузијаЛевораката Кетеван Венетски (22) ракометарка која минатата година настапуваше во првенството на Косово, е новиот играч на ЖРК Куманово. 
Куманово годинава заедно со Металург се најсериозните кандидати за шампионскиот пехар, а заедно со Чаир единствените две македонски екипи што ќе играат во ЕХФ Куп. 
Куманово беше заинтересирано и аплицираше и за настап во Лигата на шампионите, но ЕХФ не дозволи директно место во ЛШ, затоа што не е првак на Македонија.  
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk