Се повреди Расмус Лауге

Бекот на Веспрем, Данецот Расмус Лауге ќе мора извесно време да тренира без да има контакт со соиграчитеУнгарскиот првак Веспрем, денеска објави дека данскиот бек Расмус Лауге заработил повреда на тренинг и ќе мора да паузира. 
Расмус Лауге заработил фрактура на јагодичната коска на лицето откако се судрил со соиграч. Клубот и играчот сепак се „среќни“ што нема да има потреба од хируршка интервенција. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk