Откажан најстариот ракометен турнир на Балканот

Оваа година нема да се одржи најстариот ракометен турнир на Балканот, можеби и во ЕвропаТВ Турнирот на шампионите, единствениот ракометен турнир што има подолга традиција и повеќе изданија од турнирот Струга, годинава нема да се одржи. 

По состанокот на организаторите со градоначалникот, од страв да не се прошири корона вирусот, донесена е дефинитивна одлука турнирот да се откаже. Идеите да се игра во поинаков формат, не минаа. 

Годинава требаше да се одржи 52 издание на ТВ Турнирот на шампионите во Добој. Вардар и Пелистер го имаат освојувано на времето, а учество на овој турнир има и Металург. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk