Келце на Балканска турнеја

Полскиот шампион Келце ги осмисли подготовките така што ќе може со автобус да поврзе неколку згодни гостувањаКорона ги измеша традиционалните планови и подготовки на многу екипи, па сега дел од плановите станува и автобуска конекција, односно поврзаност на центрите. 

Полскиот шампион Келце ќе го гледаме во август на Балкански рута. Прво ќе му гостува на Целје (18 август), два дена подоцна на ППД Загреб, а потоа и Веспрем ќе се судри со Полјаците во својата сала, доколку бидат дозволени гостувања на странски екипи во Унгарија. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk