ОД ПЕТ НА ДВЕ: Уште едно десно крило замина од Загреб

ППД Загреб го крати играчкиот кадар. Од пет десни крила, во клубот останаа само двеПо Златко Хорват кој дојде во Металург и Ненад Костески кој потпиша за Е. Пелистер, од редовите на ППД Загреб замина и Јосип Ереш, уште еден играч од позицијата дено крило. Новиот клуб на Јосип Ереш е Ферндорф, клуб од Втора Бундес лига. 

По ова ППД Загреб се врати во нормала и сега има само две десни крила. Тоа се Јосип Божиќ Павлетиќ и новодојдениот јуниорски репрезентативец Владо Матановиќ. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk