Иракли веднаш најде нов клуб

Грузискиот бек што лани играше за Металург, следната сезона ќе игра во РоманијаГрузискиот бек Иракли Кбилашвили, играч што лани ги бранеше боите на Металург, се чини насетуваше дека неговата кариера во Скопје ќе заврши откако потпишаа Рниќ, Потиќ Канкараш, а клубот активно бара централни бекови, па веќе има нов клуб. 

Така и разделбата со Металург не беше драматична, а тој ескпрено најде нов клуб и следната сезона ќе го носи дресот на романската екипа Решица. 

Овој клуб игра минатата сезона беше на последното место, но нема да има испаѓање од лигата, па така и ќе продолжат следната сезона. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk