ВИДЕО: Елверум, кога дознаа дека ќе играат во ЛШ

Норвешкиот Елверум не беше фаворит за вајлд карта за ЛШ. Но, ЕХФ му даде предност пред Висла и Динамо Букурешт...Елверум ќе игра во ЛШ следната сезона. Не беа фаворити, но Извршната комисија на ЕХФ мислеше поинаку. ЛЕ ќе играат Висла и Динамо Букурешт, додека првакот на Норвешка ќе го гледаме со европската елита. 

Моментот кога во клубот дознаа дека ќе играат во ЛШ, го снимаше норвешката ТВ2. Погледнете како изгледаше...


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk