Блажески продолжи верност кон Охрид

Охриѓани продолжија договор со уште еден свој играч


Петта година по ред Охрид во своите редови ќе го има Бобан Блажески. Охриѓани и крилниот играч брзо се договорија и Охрид сега е уште еден чекор поблиску до задржување на речиси комплетниот ростер од минатата сезона. 

Претходно за Охрид продолжија Манасков, Даниловски, Тасески и Андоновски од македонските и Тот, Кривокапиќ и Брауновиќ од интернационалците. 

Охрид аплицираше за место во Лига на Европа и наскоро ќе ја чекаме и одлуката на ЕХФ за нивната апликација. 
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk