ППД Загреб одбра нов тренер

ППД Загреб одбра наследник на Веселин Вујовиќ. Игор Вори, своето тренерско деби ќе го има следната сезонаППД Загреб меѓу Ивица Обрван и Игор Вори, се реши довербата екипата во следната сезона да ја води Игор Вори. 
Изненадувачки, со доза на разочарување оваа вест е примена во Хрватска. Информацијата е официјална, клубот ги покани новинарите на утрешна презентација на Вори. 

Игор Вори долго време е во клубот, работи и со репрезентацијата, но нема самостојно тренерско искуство. За разлика од него, Ивица Обрван е веќе дефиниран тренер, со далеку поголемо искуство и тренерски е ценет во Европа.
Но, ППД Загреб има свои причини, свои идеи и го има Игор Вори да ги спроведе во дело. 


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk