Mанасков во игра за Ол стар на Вецлар

По Филип Миркуловски кој е во опасно силна конкуренција (Балиќ, Голиќ, Баур, Бјарнасен) во изборот на идеална постава на Вецлар, уште еден Македонец се приклучи на трката. 


Дејан Манасков од денеска му прави друштво на Миркуловски во изборор на ол стар тим на Вецлар на сите времиња. 
Дејан Манасков мина една и пол сезона во оваа германска екипа пред да потпише за Вардар.

Конкуренција на Манасков во изборот се фаворитот Максимилијан Холст, Андреас Климке, Михаел Алендорф, Арвидас Кеставиц и Кевин Шмит. 

Наскоро ќе дознаеме како минале Миркуловски и Манасков во овој корона избор на Вецлар. 


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk