Жалуз демантира, не одам во пензија!

Туниски портал денеска информираше дека контактирале со Ваел Жалуз и вели дека е лажна вест дека оди во пензија. 
Тој не ја авторизирал објавата на францускиот Л'Екип која голем број на медиуми ја преземаа како готова работа имајќи го предвид рајтингот и професионализмот на најголемиот спортски фанцуски весник. 

Жалуз на Тунижаните им изјавил дека нема решено што ќе прави понатаму во кариерата, одлука нема донесено. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk