ВЕСТИ: Пасквал опериран, Дуле МВП...Тренерот на Барса, Чави Пасквал е успешно опериран на клиника во Барселона. Пасквал оперираше простата и ќе мора да мирува 15 дена. 

Франција закажа старт на првенството за 23 септември. Нормално, треба да се исполнат услови пред стартот, а  ќе треба да се исполнуваат услови и откако ќе почне првенството. 

Домагој Дувњак е погласен за најкорисен играч во Бундес лигата за веќе завршената сезона. По втор пат хрватскиот бек го добива ова признание. 

Сандер Сагосен е прогласен за најдобар играч во француското првенство, а Раул Гонзалез за најдобар тренер во првенството. Кирил Лазаров не се најде во идеалната постава  во овој избор, исто како и Никола Карабатиќ и Микел Хансен. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk