Јохансон трет пат си оди од ЧСМ Букурешт

Швеѓанецот Пер Јохансон, по трет пат си заминува од екипата на ЧСМ БукурештШвеѓанецот Пер Јохансон си заминува од ЧСМ Букурет. По трет пат. Откако двапати бее прв тренер, сега како асистент на Адриан Василе ја заврши новата епизода. 

Овој пат имаше и што да каже. 

„Ако викаш најгласно и си член на вистинскиот клан, победуваш. Наиот убав спорт овде е постојано злоставуван и на крајот секогаш победува непотизмот“, изјави Јохансон, откако беше одлучено да се важат ланските резултати. 

„И честитам на Влчеа, тие викаа најгласно и победија. Сигурно е фантастично чувството да си втор и да освоиш титула како да си првак“, рече Јохансон. 
 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk