ЦСКА ги краде играчите на Ростов

Две познати руски ракометари за кратко време се преселија од Ростов во МоскваСледната сезона ЦСКА ќе атакува на двете шампионски титули во Русија и ќе ги нападне Ростов Дон и Чеховски медведи. 

За помалку од десет дена, две ракометарки на актуелниот шампион Ростов се решија за преселба во Москва. По Марина Судакова, кон руската „столица“ се сели и репрезентативнкиот голман Ана Седојкина. 

Ова е најава дека Ростов нема мирно да ги мина корона деновите и ќе треба да излезе од изолација и да поработи на составот, од кои заминаа шест, за доаѓаат само три ракометарки. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk