Мојсовски: Бутел, договорено!

Бутел ги задржа тројцата ракометари со кои и ја почна суперлигашкаа авантура


Бутел Скопје благодарение на ланските резултати и годинава ќе има шанса да игра во Лига Европа. Набрзо по дознавањето на одлуката на УО на РФМ; следеа и потписите со тројца играчи со кои Бутел и ја почна суперлигашката приказна и ги почитува своите ѕвезди. 

Мирко Мајиќ, Горан Печенковски и Златко Мојсовски се старо-нови имиња во составот на Бутел. Гаранција дека нивото ќе биде исто, а за повеќе, пазарот на играчи е отворен...

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk