Еурофарм Пелистер го промовираше Мараш

Најавеното засилување за битолчани, денеска беше официјализирано од клуботЕурофарм Пелистер, денеска ја официјализираше најавата дека ракометарот Матео Мараш, десен бек од школата Метличиќ-Балиќ, е нивни нов ракометар.
Десниот бек има само 20 години висок е 202 снатиметри и досега добро се покажа во својата генерација (кадети, јуниори) во репрезентацијата на Хрватска. 

Во исчекување на најавите дека во Битола ќе дојдат и звучни имиња, досега за Еурофарм Пелистер потпишаа Јосип Периќ, Марио Танкоски и Дејан Кукуловски. 
Медиумски е најавен и пивотот од Хрватска, Томислав Кушан од Ла Риоха. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk