Десподовска останува во Кобержице

Македонската интернационалка Зорица Десподовска, потпиша нов договор со екипата на КобержицеМакедонската ракометарка Зорица Десподовска потпиша нов договор со полската екипа Кобержице. Во тој клуб Десподовска дојде минатото лето со трансфер од Пјортковија. 
Во новата средина се снајде одлично, постигна 61 гол, а клубот заврши на третото место во првенството. 

Задоволни од сработеното и покрај корона кризата, Кобержице потпиша договори со полските играчи Јакубовска, Виртелак, Кучарска и Копровска, а  сега го продолжи договорот и со Десподовска. 
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk