РНЛ тренира со маски

Германскиот клуб почна со тренинзи, но играчите мораат да носат маскиКлубот што беше најголемото корона жариште во светот, Рајн Некар Ловен, денеска почна со тренинзи со топка. 
Сите играчи, меѓутоа, мораа да носта маски, па можеме само да замислиме како тоа изгледало и како им било на играчите да трчаат, скокаат и шутираат без да можат нормално да дишат. 

Но, важно РНЛ почна со тренинзи, за следната сезона која веројатно ќе почне во октомври. Актуелнава за нив е завршена и во Бундес лигата и во ЕХФ Куп. 
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk