Четири продолжени договори во Еурофарм Пелистер

Битолчани да го затворат играчкиот ростер во рекорден рокЕурофарм Пелистер е мешу најактивните екипи во цела Европа кога станува збор за селектирање и комплетирање на тимот за следната сезона. 

Откако денеска потпишаа со Дејан Кукуловски од Вардар, во текот на денот ги продолжија договорот со уште четири ракометари. 
Милорад Кукоски, Милан Ѓукиќ, Марин Вегар и Елмир Граџан се ракометарите кои денеска ја продолжија соработката со битолчаните. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk