Стјепановиќ останува во БитолаДесниот бек Невен Стјепановиќ и битолскиот клуб Еурофарм Пелистер потпишаа нов договор со кој босанскиот интернационалец се обврза да остане во овој клуб до летото 2021.

Стјпеновиќ се повреди и беше опериран кон крајот на минатата година и неговиот процес на рехаблитација се ближи кон крајот. 
Би требало целосно фит да ги почне подготовките за новата сезона. 

Претходно Марио Танкоски потпиша за битолчани, а од екипата заминуваат Јотиќ, Шевељов и Остроушко. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk