Нов продукт: 10 евра за брендирана маска

Двата најспретни германски тима, Кил и Флензбург, веќе исфрлија на пазарот брендирани заштитни маски. Водени од успешниот потфат на фудбалскиот Баерн Минхен кој за помалку од 24 часа продаде над 100.000 брендирани маски, двата ракомени колектива веќе ги имаат во продажба. Маската на Кил, „Шампиони 2020 се продава за 9.95 евра, додека Флензбург го им прикажано само дизајнот, а во продавниците и онлајн се уште ги нема ставено во продажба. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk