Колев ја купи „новата“ Лакрабер

Само неколку дена по официјалниот крај на францускиот шампионат, екипата на Ница која од клупата ја води најуспешниот македонскиот тренер во женска конкуренција во моментов, Марјан Колев, се пофали дека донела засилување. 

Од екипата на Дижон, во Ница доаѓа десниот бек Барбара Морето. Ница ќе биде нејзиниот трет клуб, пред Дижон има настапувано за Изи Париз. Има 26 години, висока е 181 см и во клубот ја споредуваат со некогашниот член на Вардар, Александра Лакрабер.

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk