Сехалигашот си најде голман

Украинскиот тим Мотор Запорожје, замена за одметнатиот руски репрезентативец најде во БелорусијаЧленот на СЕХА Гаспром, Мотор Запорожје, најде замена за рускиот репрезентативен голман Виктор Киреев кој среде сезона заедно со уште неколку играчи (Сорока, Јанима) си замна од Зарпорожје и се пресели во Москва. Во проектот што од Спартак се претвори во ЦСКА Москва. 

Замената за Виктор Киреев доаѓа од Белорусија, од клубот СКА Минск. Иван Мороз, репрезентативниот голман на Белорусија ќе го гледаме во СЕХА Гаспром следната сезона. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk