ЦСКА купи ново белоруско засилување

Екипата на ЦСКА Москва, довчера позната како Спартак Москва продолжува да склопува тим за следната сезона. Сехалигашот Спартак Москва, сега познат како ЦСКА Москва по годинешното фијаско во Европа и СЕХА, продолжува со склопување на тим за следната сезона. 
По Киреев, Сорока, Атман, Јанима, Жуков и Иљченко, во редовите на московскиот клуб пристигнува и Олег Астрашапкин. 
Белорускиот леворак бек има играно за Машека и Мешков Брест пред во 2015 година да замине во унгарски Вац, подоцна во Чурго. Тој беше најавен како засиливање за Спартак, но трансферот дури денеска е потврден низ руските медиуми. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk