БЛИЦ ВИДЕО: Крај на постот, Македонија на Исланд слави пласман на СП

Во време на корона ги отвораме ракометните архиви. G-sport.mk избира и ве потсетува на најинтересните моменти од ракометната историја. Овој пат со HandballMKD01 ви го подготвивме видеото од натпреварот на Исланд, по кој заврши 10 годишниот пост на Македонија и се пласиравме на СП Хрватска 2009. 

Натпреварот се победи во Скопје 34-26, а на Исланд загубивме 24-30. Но, беше жешко во Рејкјавик пред околу 3000 нивни навивачи и расположен Гудјон Валур Сигурдсон. 

Но, на крајот газеше македонската „гасеница“...

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk