БЛИЦ ВИДЕО: Деби на Лино - победа над Вардар и скршена рака

Со големо нетрпение Лино Червар беше дочекан во „Автокоманда“ во 2009 година. Дебитираше на дерби натпревар, со Вардар. 
Металург убедливо победи (28-22), а средбата ја одбележа и незгодата на хрватскиот тренер кој во еден момент се лизна на паркетот и ја скрши раката


Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk