БЛИЦ ВИДЕО: Како Македонија ја среди Данска на ЕП 2002


На ЕП 2002 кога Македонија го освои се уште ненадмашеното четврто место, на патот до полуфиналето со Полска пред нашиот тим беше Португалија (меч што веќе го објавивме) и претходно Данска. 

Погледнете како нашите јуниори го средија скандинавскиот состав. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk