БЛИЦ ВИДЕО: Голот на Чоровиќ за прва титула на Металург

Металург со гол во последната секунда во далечната 2006 го совлада Вардар и за прв пат во клупската историја стана шампион на Македонија.
Стрелец на победничкиот гол во „Автокоманда“ беше српскиот интернационалец Милан Чоровиќ. Погледнете го видеото.

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk