БЛИЦ ВИДЕО: Кога во тимот го имаш Тјери Омејер

Денеска ог архивата ќе го извадиме францускиот голман Тјери Омејер. Ракометна легенда која има освоено се што може да се освои и клупски и репрезентативно. 
Омејер веќе една година е пензионер, а ракометот особено Франција без него не се исти. 

 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk