РНЛ. Опасноста помина, карантинот - не

Кризата во РНЛ кој имаше најмногу ракометари со дијагностициран коронавирус минува. Пројдоа 14 дена откако Менса Ларсен, Гвардиола, Швалб... беа позитивни. 

Ниту еден од нив не разви посериозни симптоми и во моменотв можеме да ги сметаме како победици од битката со подмолниот вирус, но војната не е завршена. 

Ракометарите остануваат во карантин, сега значително полесен откако знаат дека најлошото минало. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk