Украина одби да го прекине првенството

Украинската ракометна федерација денеска го разгледуваше предлогот да биде прекинато првенството и Мотор Запорожје да биде промовиран во старо-нов првак. 

Идејата потекна од Мотор, но не беше прифатена. Мнозинството украински клубови ја поддржа идејата да се чека до 24 април до кога е прогласена пауза, па потоа да се решава иднината на првенството. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk