БЛИЦ ВИДЕО: Клучот за полуфинале (Македонија - Португалија)

Корона-паузата не тера полека да ги отвораме архивите и да се потсетуваме на некои други убави времиња. Македонската јуниорска репрезентација од 2002 година за која во тој момент играа Филип Миркуловски, Мите Стоилов, Иван Арнаудов, Горан Кузманоски... на ЕП во Полска стигна до полуфиналето. Македонија во првото коло славеше над Чешка (30-24), во второто над Данска (23-22), а за влез во полуфиналето во треттото коло и беше неопходна победа над Португалија. Овие натпревари е практично незовмозжно да се најдат на нет, но  сепак, успеавме да обезбедиме снимка од мечот. 
Таа средба беше необично тешка, но заврши со минимална победа на Македонија. Погледнете ја комплетната средба Македонија - Португалија. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk