Словенија ја прекина сезоната

Словенија е седмата држава во Европа што реши дека е доста за оваа сезона. Денеска здружението на прволигашите донесе одлука за прекинување на сезоната и прогласување на шампион и пласман според досегашните резултати. 
Тоа ќе биде екипа Целје Пивоварна Лашко. 

Пред Словенија, крај на првенствата прогласија Норвешка, Швајцарија, Полска, Белгија, Шведска и Луксембург 

Конечниот распоред во Словенија е следниов
1. Целје.
2, Рибница
3, Тримо Требње
4. Горење
5. Добва, 6. Оромож, 7, Крка Ново Место. 8. Копер, 9. Словењ Градец, 10. Шкофја Лока, 11. Изола
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk