Митков се бори за Ол стар место

Македонскиот интернационалец Влатко Митков влезе во најтесниот изобр за играч на сезоната од позицијата десен бек во австрискиот шампионат. 
Австриската лига ги објави сите кандидати, по тројца за секоја позција и сега може да се гласа за нив преку смс или апликација што може да се преземе од официјалната страна. 

Влатко Митков сезонава постигна 140 гола и според статистиката е далеку подобар од конкуренцијата што ја сочинуваат Армин Хошлајтнер (60 гола) од Тирол и Борис Живковиќ (90 гола) од Алпла Хард. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk