БЛИЦ ВИДЕО: Можеби најубавиот гол постигнат досега

Nикша Калеб, хрватското крило од златната генерација можеби н ја достигна славата како некои свои соиграчи од репрезентацијата од тоа време, но сигурно ќе остане запаметен како стрелец на еден од најубавите голови воопшто, според многумина меѓу кои сме и ние и најубавиот постигнат гол досега.
Акцијата е од натпреварот Грција - Хрватска на Олимписките Игри во Атина. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk