БЛИЦ ВИДЕО: Вујо застана да брани пенал

Коронавирус ни даде шанса да се потсетиме на некои незаборавни моменти. 
На ЕП 2018 во Хрватска, средбата Германија  - Словенија (25-25) имаше благо кажано контроверзен крај. Словенците имаа шанса да победат, но Благотиншек непрописно се обиде да спречи брз центар и иако за Германија немаше време да стигне до голот и да погоди, тој потег им изнуди седмерец за нерешено. 

Веселин Вујовиќ темпераментно и жестоко реагираше на одлуката на Мазејка и Гателис кои 10 минути ја оценуваа ситуацијата. Дури застана и на гол за да го брани пеналот... Погледнете...

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk