БЛИЦ ОД МИНАТОТО: Гунар Прокоп спречува контра (ВИДЕО)

Ракометниот карантин ќе има и позитивни страни, а тоа се време, простор и можност да се потсетиме на подзаборавени моменти што ја испишаа ракометната историја.

Ретко која ракометна личност била омразена во Македонија колку што беше Гунар Прокоп, шефот на Хипо и творецот на сите негови шампионски титули. Австриецот се служеше со се и сешто и најчесто излегуваше како победник. Се до еден момент, потоа веќе не беше така.
Гунар Прокоп ракометната кариера ја заврши откако влета на терен и спречи контра напад на Мец во клучните моменти од натпреварот со Хипо. Доби црвен картон, потоа и суспензија и оттогаш го нема веќе во ракометот. Погледнете го видеото со неговиот последен ракометен „грев“

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk