И тренерот на РНЛ позитивен на корона

Мартин Швалб, тренерот на Рајн Некар Ловен е најновиот член од овој клуб што е позитивен на опасниот вирус. Швалб во Рајн Некар не е ни цели две недели и како што вели откако била прогласена пауза заминал со семејството за Хамбург за да ја организирата преселбата во Манхјам.

Кога стигнала препораката да се тестира го сторил тоа и резултатот е позитивиен. 

Мартин Швалб пред две години ја прекина тренерската кариера поради срцеви проблеми. Засега вели дека е добар и дека нема симптоми, но повикува да се почитуваат препораките. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk