ВИДЕО: Ракометен предизвик за „Планината“ од Game of Thrones!

Го паметите ли Хафтор Бјорнсон алијас ser Gregor Clegane? Исландскиот џин наречен Планината во ТВ серијата што рушеше рекорди - Game of Thrones? 

Исланѓанецот се нафати на ракометен предизвик. Заедно со своите колеги од теретана... Урнебесно, мора да погледнете...

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk