ВИДЕО: Дајте му топка - добивате магија!

Дајте му топка на Уве Гензајмер навалете се во седиштето и уживајте. Гензајмер и Дибиров се двајцата најголеми виртуози со топка кога се крилните играчи во прашање и секогаш е уживање да се гледаат нивните потези. 
Ова видео пред кратков време го славеше осми роденден. 
Погледнете: 


Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk