Карачиќ ќе потпише доживотно... во матично

Игор Карачиќ денска објави дека ќе потпише нов договор. Овој пат доживотен. Со новиот договор се обврзува „во добро и зло“ да биде со македонската девојка Душица Андоновска. 
Игор Карачиќ кој во Македонија живееше десетина години пред да замине за Полска и Душица веќе неколку години се во врска, а денеска и официјално објавија дека стапуваат во брак. Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk