Инста крал е Тимур Дибиров - трети

СЕХА лигата пред три сезони одлучи пред Ф4 турнирот да прогласува и Инстаграм крал на СЕХА. Трите круни што ги додели, завршија во рацете, односно на главите на ракометари на Вардар. 

Прв беше Лука Циндриќ, следната сезона Игор Карачиќ, а третиот крал е Тимур Дибиров. Крунисувањето е за време на Ф4 турнирот што годинава треба(ше) да се одржи 2-3 април во Задар, но тешко дека ќе биде во тој термин. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk