ВИДЕО: Совети од Е. Пелистер против Ковид-19

Во заедникчата битка што ја води целата плането против ширењето на заразниот вирус, информацијата и одговорното однесување се меѓу топ приоритетите. 
Тоа важи за сите, секаде. 
Ракометарите на Еурофарм Пелистер денеска објавија заедничко видео преку кое повикуваат на одговорност

Погледнете го видеото.

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk