Металурзите спремија осмомартовско изненадување

Ракометарите на Металург, заедно со тренерот Зоран Кастратовиќ денека спремија изненадување за претседателот на клубот Зорица Блажевска. 
Играчите деновиве се организирале, купиле цвеќе и осмомартовски подарок и денеска пред почетокот на натпреварот со Пелистер ја повикаа Зорица Блажевска на паркетот за да и го доделат подарокот,

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk